Co to jest nagłówek h1?

  • Nagłówek h1 to nagłówek, który rozpoczyna tekst na Twojej stronie i pełni rolę tytułu. Właśnie dlatego może być wykorzystany w danym tekście tylko raz.
  • Nagłówek h1 jest integralną częścią tekstu, który znajduje się na stronie, co odróżnia go od page title, który widoczny jest w wynikach wyszukiwania oraz na pasku przeglądarki.
  • Nagłówki są bardzo ważne dla pozycjonowania strony internetowej i ułatwiają zapoznanie się z treścią, która znajduje się na danej stronie internetowej.
  • Nagłówek h1 musi znajdować się na początku tekstu.
  • Nagłówek h1 powinien zawierać najważniejsze słowa kluczowe, które pojawią się w danym tekście. Musi też zaciekawić Twojego klienta i zachęcić go do przeczytania dalszej części artykułu lub wpisu.
  • Kiedy będziesz pisał artykuł, staraj się dzielić jego treść na mniejsze akapity. Możesz je wyróżnić nagłówkami od h2 do h6.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:


Otrzymuj najnowsze informacje o lokalnym pozycjonowaniu!

Nagłówek h1 to najważniejszy nagłówek, który musi pojawić się na każdej stronie internetowej. Umożliwia on odpowiednie uporządkowanie tekstu. Obecnie treści, które znajdują się na Twojej stronie internetowej, nie tylko muszą być interesujące i wartościowe, ale także właściwie ułożone i sformatowane.

Czym jest nagłówek h1?

Nagłówek h1 to nagłówek, który pojawia się w tylko raz na danej stronie. Jest to najważniejszy i wyróżniony tekst, który najczęściej pełni rolę tytułu danego bloku tekstu.

Czym różni się od page title?

W pierwszej chwili możesz odnieść wrażenie, że to dokładnie to samo. W rzeczywistości page title widoczny jest na pasku wyszukiwarki oraz w wynikach wyszukiwania. H1 jest za to integralną częścią tekstu, który pojawia się na stronie.

Jak wygląda prawidłowy nagłówek h1?

Nagłówek h1 jest ważny z punktu widzenia pozycjonowania strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Aby przynosił korzyści, musi znajdować się w odpowiednim miejscu i mieć właściwą formę.

Miejsce

Nagłówek h1 powinien zawsze rozpoczynać tekst, który pojawia się na danej stronie. W dalszej kolejności mogą pojawiać się kolejne nagłówki lub akapity, jednak cały artykuł powinien rozpoczynać się od nagłówka h1.

Forma

Nagłówek h1 musi zawierać najważniejsze słowa kluczowe, które pojawią się w Twoim tekście. Użyte określenia muszą przy tym jasno informować, o czym jest dany tekst. To ważne nie tylko dla pozycjonowania Twojej strony, ale przede wszystkim dla Twojego klienta, którego musisz zachęcić do przeczytania tekstu.

Pamiętaj o pozostałych nagłówkach

Nagłówek h1 to dopiero początek. Możesz wyróżniać kolejne części tekstu i dzielić go na mniejsze fragmenty za pomocą nagłówków od h2 do h6. Tak sformatowany tekst lepiej trafia do współczesnego użytkownika i pozytywnie wpływa na pozycjonowanie Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera:


Otrzymuj najnowsze informacje o lokalnym pozycjonowaniu!

 
Bartek Damek
Bartek Damek

skype: bartek.damek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *